Львів - місто майбутнього

26–27 лютого 2009 року у Львові відбулася перша українська гра "Львів - місто майбутнього", учасники якої, працюючи в командах, запропонували місту п’ять креативних ідей, про те, як надати Львову нової ідентичності або зміцнити вже існуючу.

За ініціативи Львівської міської ради темою для першої львівської гри стала доля і регенерація старого трамвайного депо та його можлива роль у суспільному житті міста.

Загалом у проекті "Львів - місто майбутнього" взяли участь понад 30 гравців і спостерігачів не лише зі Львова, а й з інших міст України - Одеси, Харкова, Києва та Черкас. Гра складалася з трьох етапів: формування ідей, випробування їх у реальному житті та презентація результатів.

Відбір учасників здійснювався на конкурсній основі - організатори отримали близько 60 заявок.

Протягом першого дня учасники визначали найважливіші проблеми львівського трамвайного депо, запропонували ідеї його регенерації та заслухали презентацію проекту реконструкції депо, запропонованого студентом університету "Львіська політехніка".

Наступного дня гравці відвідали депо, аби на власні очі побачити, у якому занедбаному стані наразі перебувають його споруди і територія, мали можливість поспілкуватися з експертами і оцінити реалістичність і важливість своїх ідей, а також приблизно підрахувати вартість реалізації проектів.

Зокрема, експертні поради надавали: Олег Рибчинський, професор університету "Львівська політехніка", Олег Дударєв, головний спеціаліст Управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради, Михайло Шингельський, завідуючий відділу Музей науки і техніки Львівського історичного музею та Андрій Федоренко, директор ЛКП "Львівелектротранс".

Окрім того, учасники шукали підтвердження важливості своїх ідей для місцевої громади, опитуючи мешканців і студенство Львова.

Загалом учасники презентували п‘ять ідей регенерації трамвайного депо, і після таємного голосування усіх присутніх був визначений проект-переможець під назвою "Центр розвитку міського транспорту".

Ідея передбачає реконструкцію транспортної розв‘язки на перехресті вул. Вітовського і Сахарова, збереження й відновлення унікальних з архітектурної й історичної точки зору будівель депо, створення на його базі наукового центру, який займатиметься аналізом транспортних проблем Львова та інших міст фахівцями різних галузей, оптимізацією роботи громадського транспорту.

Частину території депо команда переможців пропонує використати для спорудження велоцентру з метою популяризації цього загальнодоступного й екологічно чистого транспортного засобу.

За підсумками голосування переможців привітали директор Британської Ради в Україні Маргарет Джек, заступник міського голови Львова Василь Косів та академічний директор Центру міської історії Центрально-Східної Європи Тарік Сиріл Амар.

Як зазначив Василь Косів, "унікальність гри "Місто майбутнього" полягає в тому, що вона дозволяє відійти від обмеженого та вузького погляду на будь-яку проблему, залучаючи учасників, різних за фахом, віком і світоглядом, які можуть запропонувати місту насправді цінні ідеї".

Переглянути детальний звіт про гру можна на сайті проекту "Креативних міст в Україні"

Проект реалізований у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за підтримки Британської Ради в Україні.

Партнери проекту: